poniedziałek, 30 listopada 2015

Zakamarki nie tylko dla singli

Moja szefowa szuka nowego - przejściowego mieszkania dla dwóch osób, jednakże jak każda kobieta obawia się, że kawalerka to zbyt mała przestrzeń, by pomieścić góry jej ubrań, butów, książek i wielu innych zdobyczy nowoczesnej konsumpcjonistki. Zaispirowała mnie tym samym do podsunięcia wam i jej kilku pomysłów, w jaki sposób przearanżować swoje dotychczasowe M w funkcjonalną przestrzeń.

Jak wiemy w przypadku małego mieszkania, każdy wolny metr jest na wagę złota, a ponieważ żyjemy w zbyt licznym towarzystwie rzeczy, miejsca mamy za mało, by je marnować. Zatem potrzebujemy dużo skrzętnie ukrytych szaf, szafek, szafeczek, które pomieszczą wszytskie nasze rzeczy, a jednocześnie nas nie przytłoczą.  

Poniżej znajdziecie kilka ciekawych rozwiązań, mam nadzieję przydatnych. 

  • Antresola - możemy na niej urządzić sypialnię, biuro, a nawet łazienkę. Wszystko zależy od możliwości technicznych oraz otwartości podwykonawcy na wykonanie nietypowych i nieco kłopotliwych rozwiązań. 
  •  


  • Kuchnia w szafie, wiem brzmi to dziwnie, ale kiedy mamy małe mieszkanie tego typu rozwiązanie naprawdę się sprawdza. Dzięki niemu możemy chciażby szybko zasłonić bałagan przed niespodziewanymi gośćmi. 


  • oraz sypialnia  •  miejsce pod łóżkiem, blatem, półką, w podłodze - wszytskie wolne przestrzenie mogą ci posłużyć za ukryte szuflady, boksy. Możesz tę przestrzeń również dzielić wspomnianymi boksami na poszczególne funkcje, które pełni, tj kuchenną, gościnną, czy do pracy.


I pamiętaj, wszystko może być skrytką, to kwestia twojej pomysłowości, kreatywności. Baw się swoim wnętrzem. Przestawiaj, zmianiaj układy. Nawet drobna zmiana w postaci przesunięcia kanapy może zupełnie odmienić funkcjonalność twojego M.