niedziela, 3 maja 2015

Nie wszystko złoto co sie świeci?

Właśnie skończyłam czytać książkę Natali Fiedorczuk "Wynajęcie", która świetnie wpisuje się w termin publikacji wpsiu u Deconatki, a propos mieszkań na wynajem. Natalia opisuje w swojej książce jak bardzo mieszkania, które stanowią przestrzeń najmu demonstrują brak zaufania do tych, którym powierza się je w użytkowanie. Z góry zakładając, że najemnca zniszczy wszystko co zastanie, stąd otrzymuje wszystko, co już nie nadaje się do użytku. Dodatkowo dokonuje się prób maksymalizacji wykorzystania przestrzeni, czego efektem jest stłoczenie przedmiotów, którym twarzyszy niedopasowanie i pełen eklektyzm.


 Książka jest pełna koszmarnych zdjęć, które przyprawiają o zawrót głowy. Autorka znalazła je na znanym wszystkim portalu gumtree.com, stąd ich autorami są oferenci. Ich ogladanie przygnębiło mnie tak mocno, że postanowiłam napisać coś, co będzie pełne zdjęć na wskroś odmiennych od tych, które przyszło mi oglądać. Pokażę wam dziś zdjęcia pełne dobrego, luksusowego designu. Czym zatem jest ów luksus?


 Luksus (łac. luxus – zbytek, nadmiar, przepych) – termin opisujący kategorię dóbr materialnych, bądź usług wyróżniających się wysoką ceną, wysoką jakością wykonania oraz trudną dostępnością dla odbiorcy. Produkty luksusowe adresowane są do wąskich grup społecznych, należą do produktów oraz usługi ekskluzywnych.
 To toeria, a jak jest w rzeczywistości? Czy naprawdę produkty luksusowe dostępne są tylko dla wybranych? Czy chcąc zaaranżować swoje mieszkanie tak, by wygladało jak apartament z pierwszych stron pism wnętrzarskich potrzebujemy złotej karty kredytowej?

Otóż moim zdaniem - nie.

Odwiedzając tegoroczne targi designu miałam to szczęście obejrzeć wiele wspaniałych, cechujacych się bardzo wysoką jakością wykonania mebli, lamp, a także dodatków które wychodziły z rąk wspaniałych rzemieślników, pasjonatów.
To dobry pomysł i miejsce na to, by mieć w swoim domu unikatowe perełki nie płacąc przy tym kroci, a sprawić by wnętrze wyglądało "na bogato".


Zdaję sobie sprawę, że jakości oszukać się nie da, jednak można zrobić parę sztuczek dzięki którym nadamy swojemu wnętrzu luksusowego wymiaru. Możecie na przykład odnowić stare ramy, kurzące się w piwnicy i pięknie odrestaurowane powiesić na ścianie.
Tapicerowanym meblom możemy przywrócić ich dawną świetność nowym wytwornym obiciem. Do tego zawieszamy piękne zasłony i stawiamy kilka pięknych i luksusowych dodatków, które dopełnią całość i nadadzą wytwornego charakteru całemu wnętrzu... i tapety, pamiętajcie, piękna tapeta, mozaika, czy sztukateria to klucz do sukcesu. Zatem zabierajmy się do pracy i otoczmy się luksuem!