piątek, 19 czerwca 2015

Dziś na tapecie...

Okres letni jest kojarzony z wakacjami, wypoczynkiem, ale również i remontem, a ponieważ nie wszyscy mają zapał, by dokonywać spektakularnych zmian w swoim mieszkaniu, domu podsyłam propozycję, która nie wymaga czasochłonnego zaangażowania. To drobny zabieg, który szybko odmieni twoje wnętrze.


Tapeta.

Możliwości jej wyboru jest wiele. Od wzorów, kolorów, po fakturę i rodzaj. Te, które przedstawię możesz przykleić w każdym pomieszczeniu, podbiją nawet kuchnię. Przejdę zatem do meritum opowiadając o ich rodzajach.

Flizowane, są dwustronne, mają wiele kolorów, wzorów, można je także malować.

Papierowe, są lekkie, jednowarstwowe oraz cieżkie dwuwarstwowe. Bywa, że są zmywalne i wodoodporne.

Winylowe, tradycyjne są odporne na zmywanie, nadają się do kuchni, łazienki i przedpokoju.

Winylowe ze spienionego PVC, to tapety grube i trwałe. Nadają się do każdego wnętrza.

Tekstylne, mają podłoże papierowe, a na nie nałożona jest tkanina.

Ranfaza, to tapeta papierowa, dwuwarstwowa, strukturalna. Nadaje się do wielokrotnego malowania, najlepiej farbą akrylową. Co ciekawe strukturę nadają jej wprasowane między warstwami papieru trociny. Tego typu tapeta bardzo dobrze tuszuje niedoskonałości ściany.

Akrylowe, to papierowe podłoże pokryte białą lub kolorową pianką, jej powierzchnię można malować, ale nie nadaje się do przemywania.

No i już bardzo luksusowe, to tapety welurowe, korkowe, skórzane.

A ponieważ jestem po remoncie pokoju swojego syna, nie mogłabym nie wspomnieć o tapetach w pokojach dziecięcych. Na pewno dokonując wyboru pamiętaj, że to pomieszczenie musi byc przyjaznym środowiskiem. Dziecko musi czuć się w nim bezpiecznie, ale co najważniejsze musi chcieć się w nim bawić, dlatego wybierając tapetę staraj sie, by nie "krzyczała" jaskrawością, ilością dziejących się na niej rzeczy. To je przytłoczy i będzie szukało nowego miejsca do zabaw.
Zapewniam cię wystarczy prosty, ale odjechany deseń!