poniedziałek, 27 października 2014

Sztukateria

Zacznę może od wyjaśnienia czym jest, dla niewtajemniczonych. Otóż są to elementy dekoracyjne wykonane z gipsu lub żywicy poliestrowej. Sztukateria jest odlewana i montowana do podłoża tj. ścian, czy sufitu.

Zdaję sobie sprawę, że elementy sztukaterii to nielada wydatek dla chcących ozdobić swoje wnętrza tymi cudeńkami, jednak na pocieszenie dodam, że przy dzisiejszej nowoczesnej technice produkcji możemy bez wyżutów sumienia skorzystać ze sztukaterii styropianowej, czy poluretynowej, która jest lekka, a jednocześnie wytrzymała i łatwiejsza w montażu.


Firmy oferują bogatą gamę kształtów i rozmiarów, dlatego jestem przekonana, że znajdziecie to, co przypadnie wam do gustu i będzie odpowiadało waszym wnętrzom.  Wielu pomyśli, że to nie dla mnie, przecież takie elementy stosowano w zamierzchłych czasach. Otóż nie, zapewniam was, że różnorodność wzorów na rynku gwarantuje znalezienie wzorów zarówno pasujących do wnętrz klasycznych jak i współczesnych, a propozycje jakie dla was przygotowałam są dowodem na to, że można zakochać się w sztukaterii od pierwszego spojrzenia. No i na koniec coś bardzo nowoczesnego...