wtorek, 30 września 2014

Antresola

Jej wysokość - ANTRESOLA
Antresola - platforma, która może oddzielić cię od domowego zgiełku i dać chwilę relaksu.

Jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w coraz bardziej popularnych loftach, w których konieczne są poziome podziały przestrzeni.
Wbrew pozorom budowa antresoli nie jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Jej cena zależeć będzie od skali przedsięwzięcia i zastosowanych  materiałów. Przeznaczyć ją możecie na przytulną bibliotekę, sypialnię, a nawet łazienkę. Głównym założeniem jej jest, by oddzielić prywatną część domu, od tej ogólnodostępnej.
Bardzo istotną kwestią jest usytuowanie antresoli. Musicie pamiętać, że jej budowa znacząco wpłynie na charakter waszego wnętrza. Zastanówcie się jak będzie wyglądała z dołu, a także jaki widok będzie z antresoli. Kuchenny bałagan z pewnością nie będzie należał do najprzyjemniejszych.

Wysokość:
absolutne minimum to 2,4 m, inaczej bedzie wyglądać niezbyt zachęcająco, wręcz klaustrofobicznie. Ciepłe powietrze wędruje do góry, zatem dla uniknięcia zaduchu, szczególnie latem, zainstalujcie okno dachowe lub wentylator. Zimą z pewnością przyda się dodatkowy grzejnik. I choć wydaje się, że antresola jest świetnym rozwiązaniem, zacisznym kątem, w który możecie się schować, to ma również tę mniej przyjazną stronę, mianowicie hałasy, zapachy z kuchni i cały domowy rozgardiasz, który nieubłagalnie wkrada się w tę pozornie prywatną przestrzeń. Dlatego wyposażcie ją przynajmniej w zasłonę, dla zachowania choćby odrobiny prywatności. Szkło to również dobre rozwiązanie, ponieważ ma właściwości wygłuszające, a jednocześnie przepuszcza światło i dobrze eksponuje efektywne wnętrze. 

Droga prowadząca do antresoli powinna wyglądać równie atrakcyjnie, co sama antresola, dlatego mając wysoką, otwartą przestrzeń zamontuj efektowne schody.  W przypadku skromniejszych antresoli sprawdzi się zwykła, stabilna drabina, natomiast jeśli ma pozostać prywatnym, zacisznym miejscem, schody prowadzące do niej nie powinny rzucać się w oczy. Postaw więc na ich zabudowę.