piątek, 16 maja 2014

Kąciki z potencjałem

Często zapominamy o tych miejscach, a mogą sprawić tyle samo radości co salon, czy jadalnia. O czym mowa? O przedsionkach, korytrarzach i cichych zakamarkach. Dziś ów kąt, który dotąd mógł się kojarzyć z karą odosobnienia, za sprawą paru drobiazgów stanie się oazą spokojuj do niespiesznego zebrania myśli lub po prosu zagospodarowania przestrzeni.


Jaki więc wystrój sprawi, że wasze kąty staną się atrakcyjne?
Przede wszytskim muszą dodawać interesujacego akcentu całemu wnętrzu. Coś co zawsze sprawdza się w korytarzach i służy, także mnie, to pojedyncze krzesło.

Stanowi ono element efektowny i bardzo dekoracyjny. Ważny jest również kolor miejsca i detale otaczające nasz mebel. Postaw więc na wspomniany kolor, wzór, nie bój się-na ich tle meble wspaniale zostaną wyeksponowane.W ciasnym korytarzu można stworzyć biblioteczkę, a przedsionek zmienić w kąt do pracy, stawiając blat na koziołkach i zawieszajac półki.Miejsca, o których dziś piszę, często są mroczne, zacieniome, dlatego zamontujcie dodatkowe oświetlenie, aby stowrzyć efektowne, pełne życia przestrzenie. Moim zdaniem największymi szczęściarzami są ci, którzy mieszkają w starym budownictwie, które pełne jest takich zakamarków.  Na przykład głęboko wpuszczone okna z szerokimi drewnianymi parapetami, nawiasem mówiąc wymarzone przeze mnie miejsce od kąd byłam małą dziewczynką. Aż się proszą, by przekształcić je w niewielki azyl.
Wiele miejsc do urządzenia zacisznego kącika kryje się, także w holu, np przestrzeń pod schodami. O stylu tego kącika decydować oczywiscie będzie styl schodów w naszym domu. W przypadku  nowoczesnych schodów przyściennych dobre będą  meble z materiałów rozpraszających światło, jak szkło, czy plaksi. We wnetrzu bardziej tradycyjnym,z drewnianymi schodzami pokrytymi patyną czasu, zdecydowanie lepiej sprawdzą się antyki.A więc nie marnujcie metrów swojego wymarzonego M! Zagospodarujcie i akcentujcie każdy jego metr. Oczywiście z umiarem:)