piątek, 25 kwietnia 2014

Koi i daje poczucie bezpieczeństwa c.d

Lokalizacja sypialni,

odgrywa bardzo istotną rolę. Ze względu na potencjalne źródła hałasu oraz panującego w niej klimatu. Jeśli dopiero planujesz zakup swojego wymarzonego domu, mieszkania, odwiedź swój przyszły dom, nie tylko rano, ale i wieczorem. Sprawdzisz w ten sposób natężenie i źródło hałasu, co z kolei pozwoli ci wybrać najlepsze miejsce dla sypialni. W dużych domach najwygodniejsze pod względem zaciszności są pokoje umiejscowione na końcu korytarza, na strychu lub na zacisznym półpiętrze. 
Gdy zadbasz już o intymność sypialni, skoncentruj się na wystroju. Zastanów się jaka stylistyka wydaje ci się najbardziej kojąca. W podjęciu decyzji pomogą ci magazyny wnętrzarskie. Wydzieraj strony ze zdjęciami, które podobają ci się najbardziej. Przekonaj się o co ci tak naprawdę chodzi, może o przytulne światło, czy raczej o gołe ściany pozbawione ozdób. Czy podobają ci się jasne, czy ciemne kolory? Pamiętaj w swojej burzy pomysłów, aby unikać przeładowania stylistycznego. O zacisznym charakterze twojego wnętrza zadecyduje prostota mebli, stonowana kolorystyka i dyskretne akcenty dekoracyjne. 

Jak najwłaściwiej ulokować łóżko?

Moim zdaniem powinno stanąć w miejscu, z którego roztacza się przyjemny widok. 


Jeśli tylko istnieje taka możliwość, ustaw łóżko naprzeciw okna, żeby tuż po przebudzeniu cieszyć się widokiem kawałka błękitu. Jeśli Twoja sypialnia mieści się na poddaszu koniecznie postaw łóżko tuż pod oknem dachowym. W najgorszym razie możesz ustawić łóżko naprzeciw pustej ściany lub ulubionego obrazu. 


Rozważ wady i zalety potencjalnej lokalizacji łóżka. Jeśli okna twojej sypialni wychodzą na wschód, a ty śpisz lekko i niespokojnie, czy chcesz aby każdego ranka budziły cię ostre promienie słońca. Natomiast jeśli lubisz spać przy otwartych drzwiach, czy należałoby ustawić zagłówek z dala od nich.

Najistotniejszym zadaniem sypialni jest dostarczenie nam odpoczynku i regeneracji sił witalnych. Pamiętaj o tym dobierając kolejne jej elementy.