piątek, 11 kwietnia 2014

Koi i daje poczucie bezpieczeństwa...

Dziś nie uzasadnię swojego wyboru tematu ów posta, ale uwierzcie, że zasadność swą ma:)

Sypialnia

Paradoksalnie, mimo kluczowej roli, którą spełnia w życiu każdego z nas, jej znaczenie bywa deprecjonowane. Z uwagi na jej intymny charakter oszczędzamy na jej wystroju i umeblowaniu. Oczywiście musicie pamiętać, że o zacisznym charakterze tego wnętrza decyduje prostota mebli, stonowana kolorystyka i dyskretne akcenty dekoracyjne, ale nie oznacza to, że aby czuć się w niej dobrze wystarczy biała farba, sosnowy stelaż łóżka i pościel, którą odstąpiła wam mama. W jej tworzenie włóżcie serce, a ona odwzajemni wam się kojąc i dając poczucie bezpieczeństwa. 

Łóżko,
ze względu na gabaryty zdominuje twoją sypialnię. Wybierz zatem model, który będzie idealnie pasował do wnętrza.  Jeśli jesteś fanką/em klasztornego  minimalizmu i twoja sypialnia jest utrzymana w takim właśnie stylu, wybierz zwykły, materac umieszczony na drewnianym lub metalowym stelażu lub metalowe łóżko w typie szpitalnym. 

Do sterylnych wnętrz pasują łóżka bez zagłówka ,a jeśli jesteś niepoprawną romantyczką lub niepoprawnym romantykiem zawieś klasyczną moskitierę albo muślinowy baldachim. 


Jeśli zależy ci na stworzeniu ciepłego wnętrza zrezygnuj z krochmalonej pościeli na rzecz miękkiej narzuty, którą będziesz mogła/ógł dowolnie drapować i dużych mięciutkich poduch. 

Aby w twojej sypialni panował ład i porządek, w pierwszej kolejności zadbaj o odpowiednią ilość miejsca w szafkach lub komodach. Postaraj się nie wybierać mebli jedynie pod kątem estetyki, pamiętaj o ich funkcjonalności. Jeśli jesteś osobą z natury bałaganiarską, bardziej przydatne w zachowaniu porządku będą różnego rodzaju wieszaki, haczyki. Osoba uporządkowana ma więcej cierpliwości w układaniu rzeczy, więc łatwiej jej będzie utrzymać porządek w komodzie lub szafie.

c.d.n.