poniedziałek, 23 grudnia 2013

Dzyn, dzyn, dzyn...

Pewnie większość z Was opracowała już swój scenariusz wigilijny, ale dla tych którzy jeszcze biją się z myślami jak przygotować swoje mieszkanie na ten niezwykły moment, pomysły w małej pigułce:)Jak zatem zadbać o świąteczny klimat? Choć głównie tworzy go zgromadzona przy stole rodzina, warto zadbać, by atmosfera była jeszcze bardziej magiczna poprzez wprowadzenie do wnętrz choćby kilku świątecznych elementów.


Wigilijny stół

W tę magiczną noc, to wokół niego skupia się największa część naszej uwagi. To jak będzie wyglądał, zależy tylko od waszej inwencji twórczej. Na stole położyć możecie bombki, filcowe gwiazdki, renifery, czy maleńkie gałązki rozłożone wokół talerzy. Na pewno nie może zabraknąć świec i pasujących do nich świeczników. Sztućce i serwetki proponuję obwiązać kolorowymi tasiemkami, ożywią i ubarwią wasz wigilijny stół.


Choinka 

Mimo upływających nam lat nadal z niecierpliwością biegniemy do niej i pełni emocji rozpakowujemy ukryte pod nią prezenty. Dylematem, przed którym stajemy to: prawdziwa, czy sztuczna? Zielona, biała, czy srebrna? Moim zdaniem nieważne jaka, byle niosła radość. Ozdobić ją można na wiele różnych sposobów, ja najbardziej lubię tradycyjną, pełną drewnianych aniołków, żołnierzyków, filcowych reniferów, serduszek, gwiazdek i wielu naturalnych cudowności.Aby zapanował w pełni baśniowy klimat Świąt wprowadźcie do waszych wnętrz kilka gałązek pachnącego świerku, szyszek , kawałków kory. Rozstawcie świece, kartki z życzeniami rozwieście na "choince".


Chcąc nadać Świętom bardziej eleganckiego charakteru ozdóbcie wnętrza welwetem, jedwabiem i brokatem. Za to przezroczyste szkło, metaliczne dodatki i ozdoby z masy perłowej stanowić będą eleganckie minimum. 


I KONIECZNIE powieście jemiołę!
Nie ma chyba na świecie drugiej rośliny, która byłaby w takim stopniu kojarzona ze szczęściem:) 

Sympatykom Milalook i wszystkim pozostałym życzę 
WESOŁYCH ŚWIĄT!