czwartek, 5 września 2013

Domowy detoks c.d

Dzieci wysłane do szkoły, czas na jesienne porządki.Zdaję sobie sprawę, że są rzeczy bardziej interesujące i ekscytujące niż sprzątanie, niektórzy nawet pomyślą, że to strata czasu, ale moim zdaniem porządne czy to wiosenne, czy jesienne sprzątanie i wyrzucanie niepotrzebnych rzeczy to podstawa.

Czyste okna wpuszczają do pomieszczenia więcej światła, co również sprawia, że wnętrza stają się większe... to tak na zachętę:)

By szczęśliwie prowadzić dom, trzeba jakoś sprawić, by codzienny proces dbania o niego był możliwie najmniej absorbujący. Jak zatem uprościć proces sprzątania?

Dopilnuj, by środki do sprzątania i narzędzia były łatwo dostępne.
Upchanie w szafie miliona rzeczy sprawia, że trudniej znaleźć to, czego się szuka. Posortuj je. Potrzebujesz zaskakująco mało rzeczy do sprzątania, odkryj tylko, który się sprawdza. Trzymanie ich w jednym miejscu, na przykład w wiaderku, sprawia, że łatwiej się sprząta.
 


Nawet najmniej inspirujące rzeczy można przerobić w piękności, dlatego przelej płyny do czyszczenia do ładnych butelek (nie zapomnij ich opisać, by pamiętać, co jest czym).
Pamiętaj o funkcji, wybierz butelki i inne pojemniki tak, by spełniały swoją rolę, miały pompkę, lejek, szeroką szyjkę lub łatwo odkręcane wieczko.

                    Płyn do mycia naczyń możesz przelać do pojemnika na mydło.

     
           Domowe segregowanie śmieci powinno stać się częścią codziennego życia!                                                        Zorganizuj sobie składzik.Korzystaj z wszelkich dostępnych uchwytów, zaczepów i wieszaków. Montuj je na wewnętrznych stronach drzwiczek oraz na drzwiach lub ścianie za nimi.Na uchwycie zamontowanym na pełnowymiarowych drzwiach zmieści się deska do prasowania i oszczędzisz w ten sposób miejsce w szafie. Można znaleźć uchwyty na większość desek i żelazek.