piątek, 14 marca 2014

Balkony i patia

Tydzień temu przygotowując się na słoneczne dni porządkowałam swój balkon, bo przyznacie chyba, że cudownie jest usiąść w promieniach porannego słońca, z filiżanką kawy na najmniejszym choćby balkonie.

Po przeczytaniu tego posta i kilku krokach z waszej strony, ani się nie obejrzycie, a kanapie w salonie wyrośnie naprawdę poważna konkurencja.

Weranda,
jest idealną przestrzenią do odpoczynku na świeżym powietrzu. Jest również łącznikiem pomiędzy domem a najbliższą okolicą.

Jesteś prawdziwym szczęściarzem, jeśli w miejskiej przestrzeni udało ci się kupić mieszkanie na najwyższym piętrze wraz z tarasem. Zapewni ci on mnóstwo naturalnego światła i efektowne widoki, pozostając zacisznym, ustronnym miejscem, a przy tym bezpiecznym, bo otoczony ściankami. To czego użyjesz do jego wykończenia, określi jego klimat. Wstawiając nierdzewne, perfowane panele lub stalową balustradę, zabezpieczoną metalowymi linkami otrzymasz surowy styl industrialny, Chcąc zapewnić sobie cieplejszy, bardziej tradycyjny wygląd zamontuj drewnianą boazerię, bambusowe lub wierzbowe ogrodzenie porośnięte bujną roślinnością. Postaw gigantyczne donice z krzewami, zawieś chińskie lampiony, reflektory oświetlające wybrane rośliny, ale nie zapominaj o tradycyjnych świecach. Nie zależnie od tego, czy dysponujesz balkonem, tarasem, na dachu, werandą, czy tylko niewielkim podestem, każdą z tych przestrzeni należy umeblować., by mieć, gdzie to poranną kawę wypić;)
Zastanów się nad swoimi potrzebami. Jaką rolę ma spełniać ów przestrzeń, czy ma to być kącik do opalania, czy też na wieczorne biesiady z przyjaciółmi. Z całą pewnością, szczególnie latem przydadzą się leżaki. Drewniane, tapicerowane, aluminiowe, z polipropylenu. Wybór jest ogromny. 
W niewielkiej przestrzeni sprawdzą się ławy z podnoszonym wiekiem., przy okazji tworzą funkcję schowków. Nie obejdzie się też bez niewielkiego stolika i krzeseł. Zobaczysz, że obiad będzie tam smakował znacznie lepiej. 

Małe balkoniki również mają swój urok i sprawiają równie wiele radości.
Twórzcie swoje przytulne zakątki...