niedziela, 25 sierpnia 2013

Jadalnia c.d

Chyba każdy z Was przyzna, że życie towarzyskie coraz częściej koncentruje się w kuchni, więc coraz rzadziej ludzie przeznaczają oddzielny pokój na jadalnię, bo dużo lepiej wpisuje się ona w otwartą przestrzeń kuchni, a często i salonu.


Podpowiem Wam jak w takim razie stworzyć miejsce, w którym biesiadnicy zapomną o zaglądaniu na zegarek. Od dziś Wasze wspólne posiłki nabiorą innego znaczenia. Staną się świętem:)

Przede wszystkim zwróć uwagę na oświetlenie, by można było odpowiednio zaaranżować nastrój.
Nadaj przestrzeni charakter poprzez kolor, rodzaj wybranych materiałów, a gdzie tylko się da, staraj się, by aranżacja była elastyczna i jak najlepiej można ją było wykorzystać na co dzień.

 JAK OŚWIETLIĆ STÓŁ JADALNIANY?

Oświetlenie powinno tworzyć atmosferę i być korzystne (szczególnie Panie powinny mieć to na uwadze:) ). Ściemniacze i blask świec są niezbędne do stworzenia miłego nastroju. Charakterystyczne oświetlenie doda wnętrzu dramatyzmu i elegancji.Każda lampa wisząca powinna znaleźć się nad stołem - możliwe, że będziesz potrzebował/a przedłużyć kabel, jeśli puszka nie znajduje się centralnie mad stołem.
                      Odległość lampy od blatu stołu powinna wynosić na najmniej 70cm.Baw się skalą, wielka lampa stojąca lub kilka zgrupowanych lamp wiszących to współczesna alternatywa dla żyrandola.


 Kila propozycji uwielbianych przeze mnie lamp

                                                        Masz do wyboru wiele kolorów
I w wersji chromowanej
                      Stół wymaga jeszcze odpowiedniej oprawy, ale o tym w kolejnym poście...