wtorek, 6 sierpnia 2013

Sypialnia

Obiecałam Wam na dziś sypialnie, więc późno ale jednak:)


Jak już zaczęłam w poprzednim poście, w sypialni spędzamy dużą część swojego życia, więc warto  zaaranżować ją w taki sposób, by czuć się w niej wygodnie i komfortowo.Łóżko jest punktem dominującym, więc planując sypialnianą przestrzeń istotne jest to, czy bardziej chcesz je ukryć, czy wyeksponować. Musisz zastanowić się również w jaki sposób zechcesz rozwiązać kwestie przechowywania. Buty, płaszcze, ubrania, to wszystko trzeba gdzieś schować. Tak więc niezależnie od stylu w jakim chcesz urządzić swój mały "raj", należy zacząć od zaplanowania przestrzeni. 

 
Popracuj nad przestrzenią wokół łóżka, by stworzyć układ podkreślający piękne łóżko lub ukryć nieestetyczne elementy. 


To, co z pewności nada charakteru i ociepli wnętrze to: poduszki, narzuta, wałki, zagłówki. 

Najważniejsze jest jednak to, by powstało spokojne i zmysłowe miejsce, gdzie wieczorem szybko znikną wszystkie troski dnia. 5 najważniejszych kwestii w sypialni to: dobre światło do czytania, przyjemna pościel, toaletka, obraz i miękki dywanik obok łóżka:)


Jeśli masz małe pomieszczenie, wybierz łóżko na stelażu. Będzie to najlepszy wybór, ponieważ takie łóżko zajmuje najmniej miejsca. Pomyśl też o łóżkach na stelażu z szufladami lub o innym wbudowanym schowku pod łóżkiem, jeśli nie masz miejsca na szafę wystarczająco dużych rozmiarów.

Zwykłe łóżka z baldachimem bez ozdób dobrze wyglądają we wnętrzach zaaranżowanych  w bieli.


Meble

Zastanów się nad własnym stylem w sypialni i pomyśl, jakich mebli będziesz potrzebować. Następnie poszukaj dodatków, które uzupełnią wymarzoną aranżację. 


Szafy na zamówienie to dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć odzież i buty w jednym miejscu (pamiętaj o miejscu na sezonowe ubrania) .Zastanów się ile miejsca w szafie przeznaczysz na wieszaki, a ile włożysz do szuflad i przy okazji pozbądź się ubrań nienoszonych dłużej niż rok:)Możesz odświeżyć wygląd swoich szaf lub mebli, malując ich fronty bądź naklejając na nie tapetę.Pomyśl o fotelu, będzie dobrym dodatkiem, nie tylko służącym za tymczasowy mebel na ubrania, ale też miejscem do czytania lub suszenia włosów;)Mebel piękny z wszędobylskiej IKEI :) (899zł)
Jeśli zdecydujesz się na jednolitą pościel, dodaj do niej jakiś interesujący element, np. narzutę ze sztucznej skóry.Wybieraj materiały o różnej fakturze, by stworzyć wrażenie obfitości, np. na błyszczącej, satynowej narzucie połóż moherowy pled lub elegancką narzutę z białego delikatnego adamaszku zestaw z delikatnym lnem z frędzlami.Zagłówki można zrobić na zamówienie lub samemu obić  tkaniną te już posiadane, by stworzyć odpowiedni nastrój.

Dochodzi 23, więc na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam kolorowych snów w Waszych pięknie zaaranżowanych sypialniach.