poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Określenie własnego stylu

Każdy z Was na pewno znalazł się lub niedługo znajdzie w sytuacji, kiedy zamknie drzwi rodzinnego domu, a postawi swój krok w pierwszym własnym mieszkaniu. Miejscu, w którym wyrazi siebie, poruszy swoją wyobraźnię i być może obudzi pasję do urządzania wnętrz:)

Mieszkanie, dom jest przestrzenią do eksperymentowania z Twoimi pomysłami, jednak warto się zastanowić, co tak naprawdę Cię pociąga i dlaczego. Być może ciągnie Cię do klasycznych mebli, może nowoczesna ceramika? Szukając inspiracji przeglądasz blogi poświęcone nowoczesnemu wzornictwu, czy katalogi ze starymi bibelotami? Warto przygotować notes i zastanowić się, co i dlaczego Cię interesuje. Musisz lubić miejsce, w którym mieszkasz!

Otocz się przykładami:
  • czasopisma
  • książki
  • strony internetowe
  • galerie sztuki
  • muzea
  • sklepy
Łatwiej będzie Ci odnaleźć swój własny styl, jeśli dowiesz się, jakie są możliwości;)

Dziś styl...

słodki i kobiecy
Jeśli masz już meble, nie musisz ich wymieniać, jeśli uznasz,że taki styl Ci odpowiada, ponieważ w tym stylu tajemnica sukcesu tkwi w detalach:
jedwabnych poduszkach, bawełnianej pościeli we wzory, przyjemnych kolorach i ręcznie wykonanych przedmiotach.

By określić co Ci się podoba przekop stertę czasopism poświęconych urządzaniu wnętrz, wytnij to, co Ci się podoba. Wykorzystaj próbki tkanin, farb, pocztówek, pamiątek z wakacji. Stwórz plansze, która uchroni Cię przed niepotrzebnymi zakupami i wydatkami, pomoże Ci zdefiniować paletę kolorystyczną, a przede wszystkim poruszy Twoją wyobraźnię i pobudzi kreatywność.
Nie zapominaj o kolorach akcentujących, wprowadź je w postaci kwiatów, abażurów, poduszek.
                             Inspiracją może być wszystko, więc otwórz szeroko oczy:)Zastanów się nad zastosowaniem w kuchni kolorowych urządzeń, naczyń. Np. paleta złożona z letniego różu w połączeniu z niebieskim.

                                   Tkaniny kup najładniejsze , na jakie możesz sobie pozwolić.                                       No i ciesz się swoim kobiecym, słodkim stylem:)


                      A na koniec styl industrialny w nieco innym wydaniu, czyli kobiecym.